21. Slovácký rok s vinařstvím Štěpán Maňák

Pojedenadvacáté v historii se letos v Kyjově konal Slovácký rok. Největší folklorní událost, která se stejně jako olympijské hry opakuje jen jednou za čtyři roky, jsme si rozhodně nemohli nechat ujít!

Jednou z novinek bylo vinařské městečko v areálu bývalé mlékárny, které nabízelo návštěvníkům produkty místních vinařů a stylové posezení s občerstvením. Hned u vstupu jste mohli v průběhu festivalu sledovat, jak umělec vytváří sprejem graffiti s lidovými motivy.

Dále jste naše vinařství mohli potkat na hlavním Masarykově náměstí. I my sami jsme tak se zatajeným dechem pozorovali více než dvouhodinový krojovaný průvod, jak se staví a následně kácá máj nebo jak kolem projíždí věhlasná jízda králů, která je zapsaná do seznamu UNESCO.

Slovácký rok je pro nás o energii a milé atmosféře, která je s folklorem spjatá. Celá naše rodina si festival užila naplno a rádi bychom vám tímto poděkovali za vaši přízeň! Děkujeme, že jste nás na festivalu přišli pozdravit, zakoupili si pohárek dobrého vína nebo s námi zachujali!

Tak za 4 roky na viděnou! 

 


Aktualita
Nahoru